Stacionárne terminály na zber dát vo výrobe a skladoch

Stacionárne terminály sa najčastejšie používajú na evidenciu výrobných operácií v reálnom čase pomocou čiarových kódov. Termínaly komunikujú on-line s databázou systému Helios Orange.

stacionárny terminál ETH1022

Technológia

Stacionárny terminál je ethernetový tenký klient, ktorý komunikuje s riadiacím software pomocou protokolu TCP/IP. Každý terminál má zpravidla priradenú svoju pevnú IP adresu. Terminál obsahuje i sériový port, cez ktorý je možné priame prepojenie so strojom. Môžete tak napríklad prepojiť elektronickú váhu a zaznamenávať hmotnosť. K terminálu býva zpravidla pripojený snímač pre čítanie čiarových kódov. Súčasťou terminálu môže byť aj RFID snímač bezkontaktných čipov alebo kariet (pre prípad identifikácie zamestananca pomocou karty z dochádzkového systému).

Komunikáciu medzi sústavou terminálov a systémom Helios Orange zaisťuje riadiaci software – Komunikátor ETH, ktorý je nainštalovaný na serveri. Ten sa parametrizuje tak, aby spôsob dotazov a kontrol v termináloch presne odpovedal požiadavkám zákazníka. Pri použití viac terminálov je možné zvoliť pre každý terminál iný režim zberu dát. Terminál je možné využívať pre evidenciu výrobných operácií, generovanie skladových dokladov apod.

Dodáme software spolu s čítačkami čiarových kódov

Potrebujete zaviesť čiarové kódy do svojej predajne, skladu, alebo do výroby?
Ozvite sa pre bezplatnú prezentáciu. Pomôžeme s výberom vhodných čítačiek aj zavedením kódov vo vašej firme.

To prevent automated spam submissions leave this field empty.