Riadenie skladu pomocou čiarových kódov

Použitie čiarových kódov v kombinácii s vhodným skladovým software posunie váš sklad na vyššiu úroveň. Snímač prečíta čiarový kód najmenej tri krát rýchlejšie než by údaje zapísala najrýchlejšia pisárka, a to pri omnoho vyššej presnosti. Pri ručnom zadávaní dát vzniká chyba priemerne pri každom 300 zadaní, čiarové kódy znižujú chybovosť na 1 milióntinu. Ak chcete lepšie porozumieť čiarovému kódu, pozrite si toto video v angličtine.

Aké sú výhody nasadenia čiarových kódov v sklade?

  • Okamžité zvýšenie efektivity práce v sklade, menší počet skladníkov
  • Menšia chybovosť skladových záznamov
  • Zamedzenie únikom v sklade, software upozorní na zmenu množstva
  • Zrýchlenie evidencie skladových kariet, zrýchlenie inventúry skladu

Dodáme skladový software aj čítačky čiarových kódov

Skladový software Asseco HELIOS iNuvio pracuje so štandardmi čiarových kódov (GS1 DataBar, EAN, UPC a ďalšie). Ak čiarový kód nespĺňa štandardy (výrobok je z rozvojovej krajiny), môžete vygenerovať vlastné čiarové kódy a vytlačiť etikety.
Každá skladová karta môže mať priradených viac čiarových kódov. Ku klasickému čiarovému kódu tovaru môžete pridať extra kód jeho umiestnenia na sklade. Aj príjem na sklad sa môže uskutočniť na základe objednávky s čiarovým kódom. Zaujimavá je aj možnosť prepojenia skladu na výrobný software Asseco HELIOS iNuvio.

Spolu so skladovým software dodávame aj čítačky čiarových kódov, cena kancelárskej čítačky sa pohybuje okolo 100€. V sklade sa využívajú lacnejšie stolové čítačky (napríklad Honeywell Voyager ms9520), alebo bezdrôtové prenosné wi-fi terminály Motorola a Datalogic. Skladník sa s terminálovou čítačkou môže voľne pohybovať po sklade, v správnom poradí prechádzať jednotlivé regály a čítačka ho pípnutím upozorní na chybu (napríklad na zámenu tovaru).

snímač čiarových kódov Honewell Voyager ms9520prenosná čítačka čiarových kódov Motorola mc3100

Chcete viac informácií o skladovom software Asseco HELIOS iNuvio?

Napíšte nám, pripravíme bezplatnú prezentáciu software Asseco HELIOS iNuvio, zašleme ďalšie informácie. Radi vám poradíme.

To prevent automated spam submissions leave this field empty.